Tło strony

Dożynki

Dożynki to ludowe święto, w czasie których łączy się wszelakie obrzędy dziękczynne związane z pracami polowymi i żniwami. Podczas obchodów rolnicy dziękują Bogu za plony i wypraszają o jeszcze lepsze w następnym roku. Święto to obchodzi się w pierwszą niedzielę tuż po zakończeniu prac na roli, na przełomie sierpnia i września.

W XV – wiecznej Polsce Dożynki organizowane były na dworach majątków ziemnych dla żniwiarzy w nagrodę za prace i zebrane plony. Po II wojnie światowej, święto to nabrało charakteru politycznego, wykorzystywane przez władze komunistyczne było ważnym elementem propagandowym.

Współcześnie dożynki, zachowując elementy tradycyjne, pozostają świętem o charakterze zarówno religijnym, jak i ludowym. Najbardziej znanym zwyczajem w dzisiejszych czasach są z pewnością wyniesione z przeszłości pochody dożynkowe z wieńcami. Ogromne i kolorowe zbudowane ze zbóż, kiści czerwonej jarzębiny, orzechów, owoców i kwiatów wieńce są piękną ozdobą całego święta.

Dziejesz obchody łączy się z wystawami, występami artystycznymi oraz lokalnymi festynami, aby jeszcze wznioślej świętować ukończenie polowych prac. Wsie, gminy czy województwa organizują swoim mieszkańcom imprezy, na których miejscowi rolnicy dzielą się zebranymi przez siebie plonami. Jest to też okazja do świetnej zabawy oraz spotkania z sąsiadami.

Stoiska na dożynkach

Atrakcje.
Wynajem, obsługa, transport.

dożynki

Atrakcje.
Wynajem, obsługa, transport.

Dożynkowe atrakcje

Firma Ale Ubaw™ wychodząc naprzeciw organizatorom takich właśnie imprez, ma w swojej ofercie atrakcje, które idealnie wpisują się w klimat dożynkowych festynów i pikników.

Okiełznanie dzikiego byka to nie lada wyzwanie! Na symulatorze Byka Rodeo wszyscy uczestnicy będą mogli przetestować swoje umiejętności. Najlepsi jeźdźcy mogą zdobyć Licencję na Ujeżdżanie, a najlepsi w dojeniu krowy specjalny Dyplom Dojarza. Do drugiej konkurencji niezbędna będzie Krowa do Dojenia z profesjonalną obsługą Krowiego Doktora. Sporo dożynkowej zabawy sprawią biegi w Gaciach Farmera które dokładnie sprawdzą zdolności kooperacyjne. Wszystkie te atrakcje można wynająć osobno lub w zestawie Ubaw Farmera.

Symulator byka rodeo

Byk Rodeo

Krowa do dojenia

sztuczna krowa do dojenia

Gacie farmera

Atrakcje.
Wynajem, obsługa, transport.

Nasza oferta jest bogata i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. My ze swej strony wraz z atrakcjami oferujemy doświadczoną i zaufaną obsługę, profesjonalną instalację urządzeń oraz gwarancje bezpieczeństwa podczas trwania całej imprezy.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu z naszą firmą. Do dyspozycji mają Państwo nasz wykwalifikowany zespół, który doradzi w sprawie organizacji jak i wyboru atrakcji. Razem zorganizujemy wspaniałą imprezę dożynkową, która będzie idealnym zakończeniem corocznych zbiorów.